Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Conradoteka 2017

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Conradoteka 2017

Conradoteka 2017

Przedstawiamy zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych, które odbyły się w ramach projektu Conradoteka.

Poniższe zdjęcia zostały wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych, które odbyły się w ramach projektu Conradoteka. Zdjęcia te były scenografią do spektaklu nawiązującego do Jądra Ciemności Josepha Conrada. Aktorami byli uczestnicy warsztatów dramowo-teatralnych, które zostały zrealizowane podczas tego samego projektu. Prezentacja prac wraz z pokazem odbyły się 21 grudnia 2017 roku w Tyflogalerii na ul. Konkwiktorskiej 7 w Warszawie.

 

 

Czarno-biała, pozioma fotografia przedstawia duże zbliżenie na męskie dłonie. Na pierwszym planie kciuki mężczyzny, dalsza część dłoni w rozmyciu. Powierzchnia rąk pokryta została ekspresyjnymi pociągnięciami czarnej farby, która podkreśla budowę anatomiczną oraz miejsca zgięć palców. Dłonie Są mocno zaciśnięte. W tle znajduje się gruby materiał, którym związane są nadgarstki.

 

Czarno-biała, pionowa fotografia o pionowym kadrze przedstawia zbliżenie na męskie dłonie spoczywające na blacie. Zdjęcie jest statyczne. Prawa dłoń jest ukazana prawie w całości – poza kadrem znalazły się palce mężczyzny. Lewa dłoń widoczna tylko w małym fragmencie, wyprostowany kciuk, który dotyka prawej dłoni. Po lewej stronie przedstawienia znajduje się mocny, materiałowy sznur oplatający nadgarstki.

 

Czarno-biała, pionowa fotografia ukazuje mężczyznę ujętego do wysokości ramion. Mężczyzna stoi do widza tyłem i unosi nad głową związane, lekko zgięte w łokciach ręce. Głowa jest pochylona do przodu, jakby opuszczona, prawdopodobnie w geście rezygnacji. Ręce są wielokrotnie przewiązane grubym, materiałowym sznurem. Mężczyzna ma na sobie czarną koszulkę z krótkim rękawem,. Prawie cała powierzchnia rąk i przedramion pokryta została ekspresyjnymi, czarnymi pasami, które gęściej występują na dłoniach, rzadziej u dołu. Barwnik zdaje się spływać z ciała mężczyzny.

 

Fotografia jest pionowa i czarno-biała. Przedstawienie jest minimalistyczne, oszczędne i chłodne. Zdjęcie prezentuje  zbliżenie na męskie dłonie przewiązane grubym materiałowym sznurem. Ręce swobodnie opierają się o podłoże. Są pokryte czarnym barwnikiem. Ekspresyjne zdobienia zdają się podkreślać układ kostny oraz zaznaczać miejsca zgięć, na przykład palców. Przedramiona zostały mocniej pokryte czarną farbą, która zdaje się po nich spływać.

 

Fotografia jest czarno-biała i ma kształt poziomego prostokąta. Przedstawia dwie kobiety, ukazane do pasa i odwrócone tyłem do widza . Nad kobietami przechodzi smuga światła. Smugę tę wykonano techniką luksografii, czyli malowania światłem. Kobiety mają uniesione ręce i dłonie złożone na własnych głowach. Przypomina to moment aresztowania (przynajmniej w wersji z amerykańskich filmów). Na wysokości głowy kobiety po lewej zaczyna się miękka linia, która przechodzi przez postać po prawej i pozostałą część przedstawienia.

 

Czarno-biała, pozioma fotografia ma kształt wydłużonego prostokąta. Zdjęcie jest minimalistyczne, przedstawia nieregularną, poziomą linię ciągnącą się przez całą fotografię. Linia powstała w wyniku długiego naświetlania silnego, poruszającego się źródła światła. Uzyskany na fotografii efekt to tak zwane malowanie światłem, czyli luksografia. Po lewej stronie znajduje się ekspresyjny kształt odwróconej litery

 

Prostokątna czarno-biała fotografia przedstawia grupę postaci ujętych do pasa. Zdjęcie ma charakter reporterski i prawdopodobnie zostało wykonane w trakcie zajęć. Na fotografii widoczne są trzy kobiety, postaci po lewej stronie i w centrum stoją bokiem do widza, , postać po prawej jest odwrócona tyłem. Wszystkie trzy kobiety zdają się być w ruchu. Po prawej stronie fotografii, na pierwszym planie, widoczna jest gwiazda wykonana w technice luksografii, czyli malowania światłem. Światło mocno rozjaśnia też kręcone włosy kobiety stojącej po lewej stronie. Bliki na jej fryzurze harmonizują całe przedstawienie.

 

Czarno-biała minimalistyczna fotografia przedstawia troje ludzi, przy których ciągnie się świetlista, nieregularna linia. Została ona wykonana w technice luksografii, czyli malowania światłem. Wszystkie postaci zostały ujęte od pasa w górę. Stojący po lewej stronie mężczyzna jest ustawiony profilem, w centrum przedstawienia znajduje się odwrócona tyłem do widza kobieta, po prawej zaś majaczy jedynie zasugerowana, ledwo widoczna druga kobieta. Na pierwszym planie znajduje się miękka, falowana malowana światłem linia, która opada w kierunku prawego dolnego rogu zdjęcia.

 

Czarno biała, pozioma fotografia przedstawia zbliżenie na fragment męskiej twarzy. Twarz jest ukazana w półprofilu. W kadrze znalazły się zamknięte oczy, pokryte zmarszczkami czoło oraz prawe ucho i czarne, krótko obcięte włosy. Widoczne oznaki mimiczne sugerują, że mężczyzna może być skupiony lub zrezygnowany. Tłem dla postaci jest statyczne, rozmyte szare tło.

 

Galeria zdjęć

 • Conradoteka

  Conradoteka

Powrót do: Aktualności