Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warsztat tłumaczony na PJM!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warsztat tłumaczony na PJM!

Warsztat tłumaczony na PJM!

16 sierpnia (niedziela), godz. 11.00 - Muzeum Historii Żydów Polskich - warsztat „Oblicza judaizmu w Polsce” z cyklu „Wokół wystawy stałej” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja
Jak teraz wygląda żydowskie życie religijne w Polsce?  Czy polski judaizm jest zróżnicowany?

Kim są i czym zajmują się rabini pracujący w Warszawie?

Serdecznie zapraszamy do poszukiwania odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas spotkania „Oblicza judaizmu”. Piotr Kowalik, historyk z muzealnego Działu Edukacji, oprowadzi po Wystawie Stałej ścieżką historycznego rozwoju życia religijnego Żydów polskich. Następnie rozpoczniemy spotkanie z trzema rabinami mieszkającymi i pracującymi w Warszawie, reprezentującymi różne nurty judaizmu: chasydyzm, nowoczesną ortodoksję oraz judaizm reformowany. Po autoprezentacji każdego z nich, oraz w trakcie moderowanej dyskusji, lepiej poznamy i zrozumiemy współczesny polski judaizm.

 

 

Uczestniczący rabini:


Nehemia Segal – po 10 latach studiów rabinicznych w Izraelu, w jeszywach w Netanii i Cfat oraz w Stanach Zjednoczonych, uzyskał smichę (ordynację rabinacką) w 2004 roku. Najpierw pracował jako nauczyciel kabały (mistyki żydowskiej) w jeszywie we Frankfurcie nad  Menem oraz jako nauczyciel kabały i Talmudu w jeszywie w Bnej-Brak w Izraelu. W Warszawie mieszka i pracuje od 2007 jako rabin nurtu chasydzkiego Chabad-Lubawicz. Prowadzi  synagogę  Chabad-Lubawicz oraz zajmuje się nauczaniem religijnym dla wszystkich grup wiekowych.

 

Moshe Bloom – rabin, nauczyciel i oficer rezerwy Sił Obronnych Izraela. Osiem lat studiował w jeszywie w Jerucham oraz 2 lata w Seminarium Rabinicznym Strauss-Amiel w Izraelu. Smichę otrzymał od Rabinatu Państwa Izrael. W Izraelu ukończył także Herzog College i uzyskał kwalifikację nauczycielską. W stopniu kapitana SOI brał udział w operacji wojskowej „Ochronna Tarcza” na granicy ze Strefą Gazy. W Warszawie pracuje od dwóch lat, jako rabin kolelu przy GWŻ Warszawa oraz pełni rolę rabina pomocniczego w ortodoksyjnej Synagodze Nożyków.

 

Stas Wojciechowicz – urodzony w Taszkiencie w rodzinie polsko-żydowskiej, wyemigrował do Izraela w 1994 r. Studiował nauki polityczne, następnie służył w SOI w Korpusie Edukacji i Młodzieży. Podjął studia rabinackie w Hebrew Union College w Jerozolimie, gdzie otrzymał smichę w 2006. Jako student pracował w kongregacji w Aszdodzie, zaś po studiach w Petersburgu jako rabin społeczności postępowej „Szaarej Szalom”. W Warszawie mieszka i pracuje od 2010 jako reformowany rabin społeczności „EC Chaim”, przy GWŻ Warszawa. W 2015 wybrany na wiceprzewodniczącego Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

 

Moderowanie dyskusji: Piotr Kowalik

 

Wydarzenie tłumaczone jest na Polski Język Migowy PJM, jest również dostępne dla osób słabosłyszących. Osoby słabosłyszące zapraszamy z naszyjnymi pętlami indukcyjnymi.

 

 

Osoby zainteresowane tłumaczeniem na Polski Język Migowy PJM lub udostępnieniem dla osób słabosłyszących prosimy o zapisy pod adresem mailowym: zbenesz@polin.pl

Galeria zdjęć

  • Logo Muzeum Historii Żydów Polskich

    Logo Muzeum Historii Żydów Polskich

Powrót do: Aktualności