Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warsztaty w Muzeum Narodowym dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warsztaty w Muzeum Narodowym dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Warsztaty w Muzeum Narodowym dla osób z niepełnosprawnością wzroku

20 sierpnia (czwartek), godz. 16:00 - Muzeum Narodowe w Warszawie - warsztaty na wystawie „Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie”Józef Pankiewicz, Ulica w Madrycie, 1916–1918, olej, płótno, MNWTadeusz Peiper znany jest w Polsce jako najbardziej prominentna postać środkowoeuropejskiej awangardy i założyciel „Zwrotnicy” (1922). Niewiele osób wie o jego związkach ze środowiskiem awangardy hiszpańskiej i hiszpańskojęzycznej. Lata 1915-1920 spędził Peiper w Madrycie, w otoczeniu silnie związanym z hiszpańskim ultraizmem. W tym czasie w stolicy Hiszpanii przebywali Robert i Sonia Delaunay, Guillermo de Torre,  Vicente Huidobro, rodzeństwo Jorge Luis i Norah Borges, Rafael Barradas, a także Polacy – Józef Pankiewicz, Jan Wacław Zawadowski i związani z ultraistami Władyslaw Jahl oraz Marian Paszkiewicz. 

 

Podczas spotkania z wykorzystaniem audiodeskrypcji, tyflografik, muzyki i ćwiczeń dotykowych odwiedzimy Paryż 1914 roku, kosmopolityczne, artystyczno-literackie środowisko Madrytu lat 1915–21 oraz formistyczny i futurystyczny Kraków lat 1920-tych.


zbiórka w Holu Głównym / wstęp wolny / ok. 90 min / osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do Muzeum prosimy o kontakt z Działem Edukacji pod nr tel. 22 629 50 60 lub edukacja@mnw.art.pl

Na ilustracji: Józef Pankiewicz, Ulica w Madrycie, 1916–1918, olej, płótno, MNW

Galeria zdjęć

  • Józef Pankiewicz, Ulica w Madrycie, 1916–1918, olej, płótno, MNW

    Józef Pankiewicz, Ulica w Madrycie, 1916–1918, olej, płótno, MNW

Powrót do: Aktualności