Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - WŁĄCZ się w historię! Pokaz filmu "W imię ich matek" bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / WŁĄCZ się w historię! Pokaz filmu "W imię ich matek" bez barier!

WŁĄCZ się w historię! Pokaz filmu "W imię ich matek" bez barier!

26 listopada (czwartek) o godz. 17:30 zapraszamy na film „W imię ich matek” w reżyserii Mary Skinner opatrzony audiodeskypcją i napisami dla niesłyszących do Sali 3 Centrum Edukacyjnego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (Anielewicza 6)
Niezwykła historia niezwykłej kobiety – czyli opowieść o Irenie Sendlerowej26 listopada (czwartek) o godz. 17:30 zapraszamy na film „W imię ich matek” w reżyserii Mary Skinner opatrzony audiodeskypcją i napisami dla niesłyszących do Sali 3 Centrum Edukacyjnego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (Anielewicza 6)

 

Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje u Ani Żórawskiej:

Tel/SMS 512 396 475

E-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org

 


Opis filmu:

Dokument opowiadający o działalności Ireny Sendlerowej i powiązanych z nią osób. Dzięki ich odwadze i zdecydowaniu udało się wydostać z warszawskiego getta 2500 żydowskich dzieci. Sendlerowa została aresztowana i skazana na śmierć, ale udało jej się uciec i z fałszywymi papierami, pod innym nazwiskiem kontynuowała swoje dzieło. Wszystkie uratowane dzieci przeżyły wojnę. Na film składają się, oprócz zdjęć archiwalnych z czasów okupacji, wywiady z trzema bohaterskimi kobietami, które za swą działalność zostały wyróżnione tytułem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata. 

 


 

Pokaz odbędzie się w ramach projektu „Włączeni w historię II” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra 2015

Logo programu Patriotyzm JutraLogo projektu Włączeni w historięLogo Muzeum Historii Polski

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie Ireny Sendlerowej

    Zdjęcie Ireny Sendlerowej

Powrót do: Aktualności