Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zapraszamy na koncert z audiodeskrypcją

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zapraszamy na koncert z audiodeskrypcją

Zapraszamy na koncert z audiodeskrypcją

14 marca 2015 (sobota) o godzinie 19.00 - Bazylika św. Krzyża w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 3) - koncert chóru z audiodeskrypcją

 

 

Zapraszamy na trzeci z kolei koncert jubileuszowy Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego. Tym razem muzyka pomoże nam prawdziwe i głęboko przeżyć mękę Chrystusa i tym samym wczuć się w atmosferę Wielkiego Postu. Część muzyczna ponownie zostanie wzbogacona o audiodeskrypcję, która pozwoli niewidomym ujrzeć figurę Chrystusa Ukrzyżowanego sprzed świętokrzyskiej bazyliki, a widzący odkryją ją na nowo. Koncert będzie się odbywał pod hasłem cyklu Sztuk Puk - otwórz się na sztukę (www.wchm.pl/jubileusz/planowane-wydarzenia) , który ma na celu uczynienie sztuki bardziej dostępną dla ludzi z dysfunkcją wzroku.

 

Wystąpią:

Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Teresy Gręziak

Ambroży Golachowski - marimba

Katarzyna Kucharska-Hornung - audiodeskrypcja

 

Wstęp wolny

 

Jesienią ubiegłego roku przypadła 50 rocznica powstania Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego przy kościele św. Anny w Warszawie. Przez cały ten czas zespół był aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego stolicy. Dziś, jak i przed laty, zrzesza studentów i absolwentów stołecznych uczelni. Warszawski Chór Międzyuczelniany należy do ścisłej czołówki chórów amatorskich w Polsce. Dużo koncertuje w kraju i za granicą, bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych.

50 lat swojej działalności Warszawski Chór Międzyuczelniany uswietnia cyklem złożonym z pięciu wyjątkowych koncertów. Tematem każdego z nich będzie inne dzieło sztuki, należące do warszawskich kolekcji lub pochodzące z warszawskiej przestrzeni miejskiej. Podczas tych swoistych spotkań ze sztuką przeplatać się będą muzyka, malarstwo, rzeźba i historia sztuki. Do udziału w koncertach organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych obcowaniem ze sztukę w tym również osoby niewidome. Od roku bowiem chór przygotowuje i realizuje koncerty z audiodeskrypcją, podczas których przybliżane są dzieła sztuki osobom z dysfunkcją wzroku. Jubileusz pozostając świętem chóru i związanych z nim osób, stanie się pretekstem do stałego podkreślania, że osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi odbiorcami wydarzeń kulturalnych.

 

Koncert współfinansowany jest ze środków m. st. Warszawy i sponsorowany przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Galeria zdjęć

  • Plakat promujący koncert

    Plakat promujący koncert

Powrót do: Aktualności